Zubný mostík, ktorý Vám vráti úsmev

 

Objednajte si termín pohodlne on-line,
e-mailom alebo zavolajte nám!


Zubný mostík predstavuje fixnú náhradu jedného alebo viacerých chýbajúcich zubov. V niekoľkých prípadoch pacientom chýbajú zuby a zubár musí vyplniť prázdnu medzeru tým, že spojí už existujúce zuby. Mostíky tvoria pilierové korunky a medzičleny, ktoré sú spojené v jeden celok, za pomoci kovovej konštrukcie.

Na začiatok sa zuby musia obrúsiť do požadovaného tvaru, aby sa na ne mohol mostík pripevniť. Pilierové zuby alebo piliere sú pacientove zuby, na ktoré sa mostík bude nasádzať. Aj keď sa budú upravovať neporušené zuby, tento zákrok je pri nasadení mostíku nevyhnutný.

Ako pilier môže slúžiť aj koreň zubu, tzv. koreňový inlej, kedy sa koreňové kanáliky hermeticky uzatvoria, tzv. endodontické vyšetrenie. Jedna časť koreňovej nadstavby sa kotví do koreňa zubu, čiže koreňový čap. Z druhej časti, ktorá pripomína pahýľ zubu, sa urobí odtlačok, z ktorého je vytvorená korunková náhrada, fixovaná na koreňovú nadstavbu. 


Priebeh nasadenia zubných mostíkov v City Dental Clinic

Nasadenie zubných mostíkov sa zo začiatku realizuje formou osobných konzultácií. Na základne niekoľkoročných skúseností našich doktorov sa na klinike odborne špecializujeme a spolupracujeme s najmodernejšími laboratóriami.

Laboratória sú vybavené najnovšími technológiami, ktoré zaručujú vysokú kvalitu odrobenej práce. Zubné mostíky sa môžu nasádzať pri strate 1-2 zubov, pri strate štyroch zubov, ktoré tvoria frontálny úsek zubu, čiže rezáky a očné zuby a pri postrannom úseku, čo sú zuby črenové a stoličky.

Starostlivosť o mostíky vyžaduje osobitú starostlivosť. V rámci každodenného čistenia sa treba sústrediť najmä o priestor pod mostíkom, aby sa predišlo zápalom ďasien a iným komplikáciám. Profesionálni zubári z našej kliniky vám na každom stretnutí vysvetlia, aký je najlepší spôsob udržať hygienu zubu, aby sa do budúcnosti zabránilo akémukoľvek poškodeniu zubu.  


Typy zubných mostíkov v City Dental Clinic

Ponúkame zhotovenie mostíkov z materiálu:

1.       Celokeramický mostík

Celokeramický mostík je najestetickejšou variantov zubnej náhrady. Je vhodný najmä v prípade, kedy by bol pacient alergický na kov.

2.       Kovokeramický mostík

Z hľadiska dlhodobosti je kovokeramický mostík najfunkčnejšou náhradou, pretože nepodlieha zmenám zafarbenia zubov s ohľadom na ich používanie. 

3.       Celokovové náhrady

Celokovové náhrady sú najjednoduchším spôsobom zhotovenia mostíku. Najčastejšie sa používajú na zadné zuby, kde nie sú také viditeľné.