Estetické biele zubné výplne s dlhou životnosťou v Bratislave


Objednajte si termín pohodlne on-line,
e-mailom alebo zavolajte nám!


Chrup človeka tvorí 32 zubov a ich najčastejším ochorením, ktoré postihuje až 90% ľudí je tvorba zubného kazu. Zubné kazy sa u ľudí začali častejšie objavovať pri prijímaní čoraz väčšieho množstva cukru v jedlách. Veľké množstvo škodlivých baktérií totiž potrebuje ku svojmu prežitiu práve cukor.

Pri metabolickom rozklade cukru baktériami vznikajú kyseliny, ktoré rozpúšťajú minerálne soli na zubnej sklovine. Na zuboch existujú miesta, ktoré sa ťažšie čistia a tými sú zubný krčok a ryhy na žuvacích plochách zubu, pričom dochádza ku vzniku zubného povlaku. Zubný povlak je vrstva plná baktérií, najčastejšiu sú nimi Streptococcus mutans a Streptococcus sobrinus, ktoré významne podporujú vznik zubného kazu.


infografika.JPG

Zubné plomby ako ošetrenie zubných kazov

Najlepšou zbraňou proti zubným kazom je prevencia prostredníctvom dodržiavania správnej hygieny. Zo začiatku sa prejaví iba ako biela škvrna a už vtedy je dobré objednať sa ku stomatológovi.

V našej klinike City Dental Clinic zuby ošetríme najkvalitnejšími výplňami na ktoré poskytujeme až trojročnú záruku. Ak zub v tomto štádiu neošetrí, tak zubný kaz postupne prenikne až do vnútra zubu. Vtedy treba zub ošetriť zubnou výplňou.

Hlavným cieľom zubných výplní je nahradiť poškodené a chýbajúce zubné tkanivo. V dnešnej dobe existuje veľké množstvo výplňových materiálov. Na našej klinike používame len také materiály, ktoré sú v súlade s maximálnou kvalitou a hlavne estetikou funkciou. V súčasnosti sa najviac používajú výplne ako amalgán, kompozitné výplne, skloionomérne výplne a inlaye alebo onlaye výplne.


 

Ako nasádzame výplne v City Dental Clinic?


Počas prehliadky stomatológ kompletne vyšetrí ústnu dutinu a stanoví diagnózu. V rámci prehliadky môže byť pacientovi podaná lokálna anestézia a pacient tým pádom pri ošetrení necíti žiadnu bolesť.

 
KOLARIK-img_1725.jpg
 

Ak sa objaví kaz, odvŕta sa najprv časť postihnutého zuba a odstráni sa infikované tkanivo. Následne sa do kavity, čiže diery, ktorá je spôsobená zubným kazom alebo vŕtaním, aplikuje kompozitná alebo skloionomérová výplň. Kompozitná výplň je jedným z najpoužívanejších materiálov v stomatológii.

Biele plomby majú prirodzený vzhľad, neobsahujú ortuť ako amalgánové výplne a pri nasádzaní sa nevyžaduje veľký zásah do zubu. Skloionomérne výplne sa využívajú hlavne pri hlbokých kazoch a mliečnych zuboch. Z estetického hľadiska, kvôli jeho čiernemu zafarbeniu sa používa hlavne na zadné zuby. Zubná výplň prostredníctvom polymerizačnej lampy stvrdne a nakoniec sa doartikuluje, čiže upraví podľa potrieb pacienta.