Najkvalitnejsie zubné implantáty v Bratislave


Naši chirurgovia majú spoločne viac než 20 rokov skúseností pri nasadzovaní implantátov a úspešne viac ako 500 extrahovaných zubov. Ich profesionálny prístup sa odráža v dobre odvedenej práci a v spokojnosti našich klientov.


Objednajte si termín pohodlne on-line,
e-mailom alebo zavolajte nám!


shutterstock_526817578.jpg

Zubný implantát je cudzie teliesko, ktoré sa zavádza do mäkkých tkanív, čiže sliznica alebo do tvrdých tkanív, teda kosť. Zubný implantát dokáže nahradiť jeden zub alebo viacero zubov. Je to pevná, fixná náhrada, ktorá sa používa v situáciách, kde by už bolo potrebné použiť protézu.

Najčastejšie sa vyskytujú dva druhy implantátov. Vnútrokostné, kedy je do kosti zavedené teliesko, ktoré je vyrobené z titánu a na neho sa nasadí zubná náhrada. Druhým tipom sú subperiosteálne implantáty, pri ktorých sa na čeľustnú kosť nasádza kovová konštrukcia, ktorá následne prirastá ku kosti. Na takto upevnenú konštrukciu sa potom osádza zubná náhrada. Zubné implantáty sú plne biologicky kompatibilné, takže nevyvolávajú v tele žiadne reakcie. 


Osadenie zubných implantátov

921A0931.jpg

Vďaka nášmu tímu profesionálnych odborníkov v City Dental Clinic a zubnými implantátmi, ktoré pochádzajú originálne z Európskej únie, nebude možné rozlíšiť implantát od prirodzeného zubu.

Implantológovia a estetickí chirurgovia zavádzajú implantát do čeľustnej kosti, pričom nedochádza k žiadnemu výraznejšiemu úbytku kostnej hmoty. Pri osadení implantátu nie je potrebné využívať na uchytenie zdravé zuby ako pri mostíkoch, takže trvalé zuby nebudú poškodené. Implantované zuby majú vlastnosti ako trvalé zuby, takže nedochádza k obmedzeniu dôležitých funkcií ako je hryzenie a žuvanie a nenarúša sa fungovanie tráviacej sústavy.


Priebeh nasadenia zubných implantátov v City Dental Clinic

4.jpg

Postup pri zavádzaní implantátu začína konzultáciami s implantológom a vyšetrením pacienta, pri čom sa určia možnosti a nastaví sa plán liečby. Dôležitým faktorom pri zákroku je predpoklad, že pacient bude mať dostatok kostí. Pri samotnom zákroku je potrebné implantát chirurgicky zaviesť do kosti.

V prípade, ak je čeľustná kosť oslabená alebo nedostatočná, využíva sa umelá kosť, tzv. augumentácia, čo je rozšírenie čeľustnej kosti. Zákrok sa vykonáva v ambulancii pod lokálnou anestéziou. V chrupe pacienta sa najprv pripraví lôžko, do ktorého sa implantát umiestni. Po zavedení implantátu sa rana zašije.

Následne sa 3- 6 mesiacov čaká, pokým sa implantát nestane súčasťou chrupu. Doba integrácie závisí od viacerých faktorov a stavu pacienta. Počas tohto obdobia je pacientovi nasadená dočasná zubná náhrada, ktorá sa po zahojení rany vymení za trvalú.

Až po úplnom zahojení je možné zubný implantát pritmelením upevniť na náhradu, potom sa prišróbuje alebo spojí ukotvovacím systémom, v závislosti od typu implantátu.