Vysoko kvalitné zubné náhrady v Bratislave


Objednajte si termín prostredníctvom kontaktného formulára alebo nám zavolajte!


Snímateľné zubné náhrady sú typom protetického ošetrenia, pri ktorom zubný lekár vymieňa chýbajúcu stratu zubu alebo celý chrup, čím dopĺňa mäkké tkanivá a kosti.

Čiastočná alebo úplná protéza sa aplikuje hlavne vtedy, keď nie je možné aplikovať mostík alebo zubný implantát. Snímateľnú zubnú náhradu si pacient sám vyberá a nasádza, teda je lepšie prispôsobená hygienickým podmienkam potrebným v ústach.

Pacient si protézu čistí mimo úst, pričom dôkladne prečistí zvyšné zuby a protetické lôžka, ku ktorým sa jednoduchšie dostane. Veľmi dôležitý je výber materiálu tela snímateľných zubných náhrad, do ktorých sa zubné implantáty vkladajú.

V City Dental Clinic ponúkame pre pacientov až trojročnú záruku na použitý materiál a odvedenú prácu.


Typy snímateľných zubných náhrad

Snímateľné zubné náhrady sa delia na celkové alebo čiastočné, resp. doskové, ktorých telo je celé z plastu, alebo skeletové zubné náhrady, pri ktorých sa na podnebie, prípadne podjazykovú časť nasádza kovový prúžok.

Čiastočné zubné náhrady sú určené na krátkodobé použitie, len ako provizórne riešenie, napr. po úraze, v priebehu čakania na vyhotovenie implantátu. Môžu sa použiť aj pri obnove chrupu, keď sa rozsiahlejšie medzery v chrupe nedajú opraviť pomocou mostíkov.


Priebeh nasadenia snímateľných zubných náhrad v City Dental Clinic

Pred nasadením snímateľných zubných náhrad je dôležité urobiť prehliadku ústnej dutiny a vylúčiť akékoľvek kontraindikácie, ktoré by mohli spôsobiť komplikácie počas liečby. Následne sa pacientovi vyhotovia odtlačky chrupu.

V našom partnerskom laboratóriu, ktorý používa iba najkvalitnejšie špecializované zubné techniky sa potom v krátkom čase vyrobia snímateľné zubné náhrady na mieru. Počas ďalšieho ošetrenia si pacient protézu vyskúša a v prípade potreby sa urobia záverečné úpravy, aby snímateľná zubná náhrada dokonale sedela.

V poslednom kroku sa zhotovená protéza odovzdá a skúsení zubári z našej kliniky pacientovi vysvetlia, ako sa o protézu starať a ako s ňou manipulovať, aby sa do budúcnosti zabránilo akémukoľvek poškodeniu zubu.

Na našej klinike pracuje iba profesionálny tím odborníkov a implantológov protetickej chirurgie s reálnymi skúsenosťami a výsledkami.


Objednajte si termín prostredníctvom kontaktného formulára alebo nám zavolajte!