Vysoko kvalitné zubné náhrady v Bratislave


Objednajte si termín pohodlne on-line,
e-mailom alebo zavolajte nám!


Snímateľné zubné náhrady sú typom protetického ošetrenia, kedy zubný lekár vymieňa chýbajúcu väčšiu stratu zubu alebo aj celý chrup, čím dopĺňa mäkké tkanivá a kosti.

Čiastočná alebo úplná protéza sa aplikuje hlavne vtedy, keď už nie je možné aplikovať mostík alebo zubný implantát. Snímateľnú zubnú náhradu si pacient sám vyberá a nasádza, teda je lepšie prispôsobená hygienickým podmienkam potrebným v ústach.

Pacient si protézu čistí mimo úst, pričom dôkladne prečistí zvyšné zuby a protetické lôžka, ku ktorým sa jednoduchšie dostane. Veľmi dôležitý je výber materiálu tela snímateľných zubných náhrad, do ktorých sa zubné implantáty vkladajú. V City Dental Clinic ponúkame pre pacientov až 3 ročnú záruku na použitý materiál a odvedenú prácu.


Typy snímateľných zubných náhrad

Snímateľné zubné náhrady sa delia na celkové alebo čiastočné, resp. doskové, ktorých telo je celé z plastu  alebo skeletové zubné náhrady, pri ktorých sa na podnebie, prípadne podjazykovú časť nasádza kovový prúžok.

Čiastočné zubné náhrady sú určené na krátkodobé použitie, len ako provizórne riešenie, napr. v prípade úrazu a čakania na vyhotovenie implantátu. Môžu sa použiť aj pri obnove chrupu, keď sa rozsiahlejšie medzery v chrupe nedajú opraviť pomocou mostíkov.


Priebeh nasadenia snímateľných zubných náhrad v City Dental Clinic

Zo začiatku je nevyhnutné, aby sa ešte pred nasadením snímateľných zubných náhrad urobila prehliadka ústnej dutiny a vylúčili sa akékoľvek kontraindikácie, ktoré by mohli spôsobiť komplikácie počas liečby. Následne sa pacientovi urobia odtlačky chrupu.

V našom partnerskom laboratóriu, ktorý používa iba najkvalitnejšie špecializované zubné techniky sa potom v krátkom čase vyrobia snímateľné zubné náhrady na mieru. Počas ďalšieho ošetrenia si pacient protézu vyskúša a v prípade potreby sa urobia záverečné úpravy, aby snímateľná zubná náhrada dokonale sedela.

V poslednom kroku sa zhotovená protéza odovzdá a skúsení zubári z našej kliniky pacientovi vysvetlia, ako sa o protézu starať a ako s ňou manipulovať, aby sa do budúcnosti zabránilo akémukoľvek poškodeniu zubu. Na našej klinike pracuje iba profesionálny tím odborníkov a implantológov v protetickej chirurgie s reálnymi skúsenosťami a výsledkami.