Preventívne zubné prehliadky v Bratislave


Objednajte si termín pohodlne on-line,
e-mailom alebo zavolajte nám!


Preventívne zubné prehliadky v City Dental Clinic

Aj vy sa držíte zásady, že pokým ma nezačnú bolieť zuby, tak nepotrebujem ísť ku zubárovi?

KOLARIK-img_1603.jpg

Bolestiam zubov sa dá predísť jednoducho, a to preventívnymi prehliadkami. Počas preventívnej prehliadky sa stomatológ zameriava na vyšetrenie chrupu, slizníc, mäkkých tkanív čeľuste a ústnej dutiny. Zároveň kontroluje zubnú náhradu, zubnú hygienu a správne hygienické návyky.

Preventívne prehliadky sú základnou prevenciou pred  poškodením zubov a ústnej dutiny.

V City Dental Clinic kladieme dôraz práve na prevenciu. Prevencia súvisí hlavne s odstránením zubného kameňa a povlaku, ktoré sa prirodzene v ústnej dutine vytvárajú. Našim pacientom sa snažíme pomôcť čo najdlhšie udržať vlastné zuby silné a zdravé, a preto dôkladne dozeráme na ich hygienické návyky.


Preventívna prehliadka u dospelých

Aj keď preventívna prehliadka u stomatológa nie je povinná, doporučuje sa, aby pacient navštívil zubnú ambulanciu aspoň raz za rok. Preventívne prehliadky sú plne hradené verejným zdravotným poistením. Avšak, ak ste v predchádzajúcom kalendárnom roku preventívnu prehliadku neabsolvovali, zubár môže žiadať plnú úhradu za vyšetrenie. 


Preventívna prehliadka v tehotenstve

pregnant-775036_1280.jpg

Aj v tehotenstve je potrebné, aby budúca mamička navštívila svojho zubára. Počas gravidity sú ženy náchylnejšie na stav v ústnej dutine. Výraznejšie krvácanie a opuch ďasien spôsobujú najmä hormonálne zmeny, čo ovplyvňuje pH slín. Na prvú preventívnu prehliadku majú tehotné ženy nárok na začiatku prvého trimestra. Druhú prehliadku môžu absolvovať na začiatku posledného trimestra počas tehotenstva. Ak máte problém so zubami, je dobré ho vyriešiť ešte pred otehotnením. Počas tehotenstva sa totiž niektoré zákroky nesmú vykonávať. Už zubný kaz môže ohroziť tehotenstvo a zápal v ústnej dutine môže spustiť predčasný pôrod alebo potrat.


Preventívna prehliadka u detí

Chrup by sa u detí mal začať čistiť už okolo 6 mesiaca života, keď sa im prerezávajú prvé mliečne zúbky. Ani mliečne zúbky netreba zanedbávať, pretože pri neošetrenom kaze môžu byť príznakom infekcie v trvalom zube. Preto by mala byť prvá preventívna prehliadka dieťaťa po dovŕšení prvého roku života. Následne by mala byť prehliadka vykonávaná každého pol roka, až pokým dieťa nedosiahne 18 rokov.

child-1871104_1280.jpg