Preventívna zubná prehliadka v Bratislave


Objednajte si termín prostredníctvom kontaktného formulára alebo nám zavolajte!


Preventívne zubné prehliadky v City Dental Clinic

Aj vy sa držíte zásady: kým ma nezačnú bolieť zuby, nepotrebujem ísť k zubárovi?

KOLARIK-img_1603.jpg

Bolestiam zubov sa dá predísť jednoducho, a to preventívnymi prehliadkami. Počas preventívnej prehliadky sa stomatológ sústredí na vyšetrenie chrupu, slizníc, mäkkých tkanív čeľuste a ústnej dutiny. Zároveň kontroluje zubnú hygienu, správne hygienické návyky a zubné náhrady.

Preventívne prehliadky sú základnou prevenciou pred poškodením zubov a ústnej dutiny.

V City Dental Clinic kladieme dôraz na prevenciu. Súčasťou prevencie je odstránenie povlaku a zubného kameňa, ktoré sa prirodzene vytvárajú v ústnej dutine. Našim pacientom sa snažíme pomôcť čo najdlhšie udržať vlastné zuby silné a zdravé, a preto dôkladne dozeráme na ich hygienické návyky.


Preventívna prehliadka u dospelých

Aj keď preventívna prehliadka u stomatológa nie je povinná, pacient by mal navštíviť zubnú ambulanciu aspoň raz za rok. 


Preventívna prehliadka v tehotenstve

Aj v tehotenstve je potrebné navštíviť zubného lekára. Počas gravidity sú ženy náchylnejšie na zmeny v ústnej dutine. Hormonálne zmeny spôsobujú časté a výraznejšie krvácanie a opuch ďasien, čo ovplyvňuje pH slín.

pregnant-775036_1280.jpg

Na prvú preventívnu prehliadku majú tehotné ženy nárok na začiatku prvého trimestra. Druhú prehliadku môžu absolvovať na začiatku posledného trimestra.

Ak máte problém so zubami, je dobré ho vyriešiť ešte pred otehotnením. Počas tehotenstva sa totiž niektoré zákroky nesmú vykonávať. Už zubný kaz môže ohroziť tehotenstvo a zápal v ústnej dutine môže spustiť predčasný pôrod alebo potrat.


Preventívna prehliadka u detí

child-1871104_1280.jpg

Detský chrup by sa mal začať čistiť okolo 6 mesiaca života jedinca, v čase prerezávania prvých mliečnych zúbkov. Prvé zuby netreba zanedbávať, neošetrený kaz môže byť následkom problémov s trvalými zubami.

Prvú preventívnu prehliadku by malo dieťa absolvovať po dovŕšení 1. Roka života. Následne by mala byť prehliadka vykonávaná každého pol roka, až pokým dieťa nedosiahne vek 18 rokov.


Objednajte si termín prostredníctvom kontaktného formulára alebo nám zavolajte!


*Preventívna prehliadka zahŕňa vyšetrenie ústnej dutiny, pri ktorej zubný lekár vyšetrí vaše zuby a okolité tkanivá. Konzultácia je proces, počas ktorého sa lekár sústredí na problém v ústnej dutine pacienta, s ktorým klient na našu kliniku prišiel a ponúkne mu možnosť riešenia.