Chirurgické ošetrenie zubov v Bratislave


Naši chirurgovia majú viac ako 20 ročné skúsenosti pri nasadzovaní implantátov a úspešne extrahovaných viac ako 500 zubov. Ich profesionálny prístup sa odráža v dobre odvedenej práci a v spokojnosti našich klientov.


Objednajte si termín pohodlne on-line,
e-mailom alebo zavolajte nám!


Chirurgické ošetrenie je opatrenie, ktoré sa uskutočňuje v ústnej dutine a chirurgické zákroky sa realizujú na zuboch, čeľustiach a mäkkých tkanivách.

V rámci zubnej chirurgie na našej klinike v City Dental Clinic vykonávame najčastejšie zákroky ako extrakcia, teda vytrhnutie alebo odstránenie zubov, ciev a nervov, extrakcia zubov múdrosti, extirpácia, teda ošetrenie koreňového kanálika a jeho dezinfekcia, excízia alebo vyrezanie kúskov tkaniva až po odstránenie nádoru a resekcia, resp. odstránenie zápalových ložísk koreňa zubu.

Počas každého chirurgického ošetrenia je pacientovi podávaná lokálna anestézia. Lokálna anestézia sa používa aj pri dentálnej hygiene, v prípade, keď je zub nadmerne citlivý a na ošetrenie reaguje veľmi senzitívne. 


Hojenie rán po chirurgickom zákroku

Proces hojenia rán, ktoré vzniknú po chirurgickom zákroku môžete zrýchliť, ak v deň chirurgického zákroku, nebudete fajčiť ani piť alkohol. Ak pacientovi postihnuté miesto po zákroku opuchne, je vhodné prikladať si na opuch studené obklady.

Po chirurgickej extrakcií sa odporúča nešportovať aspoň najbližšie tri dni a nezdržiavať sa na slnku. Všeobecne by sa pacienti mali vyhýbať aktivitám, ktoré by mohli zvyšovať krvný tlak. Pri zvýšenom krvnom tlaku môže dochádzať ku vzniku a zväčšeniu opuchu, ktorý by pri tlaku na okostnicu spôsoboval bolesť v mieste chirurgického zákroku.


Postupy pri orálnej chirurgii v City Dental Clinic

Naša klinika sa zameriava predovšetkým na orálnu chirurgiu, keďže pri maxiofaciálnej chirurgii musí byť pacient zvyčajne hospitalizovaný, čiže sa zákroky vykonávajú primárne v nemocniciach.

Pred samotným zákrokom sa pacientovi zhotovuje RTG a OPG snímok, podľa ktorého môže chirurg okamžite posúdiť a vyhodnotiť pacientov stav a zároveň navrhnúť účinné riešenie problému. Naša klinika vlastní nový  röntgenový prístroj Planmeca ProMax 3D Classic, ktorý poskytuje 3D snímkovanie a digitálny panoramatický snímok zubov, čiže OPG snímok.