All-on-4® implantáty v Bratislave

S pribúdajúcim vekom vznikajú viaceré komplikácie so zubami, z ktorých najčastejším je strata zubov. S pokrokom v zubnej technológii sa dá tento problém vyriešiť. S novšími a modernejšími implantátmi na trhu sa tradičné zubné protézy stávajú postupne minulosťou. Ak máte záujem sa dozvedieť viac o tejto téme, čítajte ďalej. :)


Objednajte sa na konzultáciu k našmu implantológovi prostredníctvom formulára.


Čo sú all-on-4® implantáty?

Untitled design (7).png

Zubné implantáty All-on-4® poskytujú dlhodobú možnosť nahradiť a zrekonštruovať chýbajúce zuby, ak pacient stratil všetky alebo väčšinu zubov v jednej alebo obidvoch čeľustiach.

Vďaka strategickému umiestneniu každého implantátu z hľadiska vzdialenosti, uhla a hĺbky, môže štruktúra All-on-4® podporiť celý oblúk nových zubov s použitím len štyroch implantátov.

Vo väčšine prípadov, keď pacient podstúpi liečbu All-on-4®, je orálny chirurg schopný vykonať všetky požadované implantáty v jednom sedení. Názov „all-on“ sa používa na opísanie tohto typu postupu vzhľadom na to, že celá zubná protéza je pripojená k 4 alebo 6 zubným implantátom.

Na základe typu zubnej protézy, potrebuje pacient len 4 alebo 6 zubných implantátov, namiesto jedného implantátu pre každý zub, čo by zvyčajne vyžadovalo 6-10 implantátov na čeľusť.

Kedy sú All-on-4® implantáty odporúčané?

Zubný implantát All-on-4®, ako aj jeho alternatívy all on 6, sa zvyčajne odporúčajú pacientom, ktorí stratili väčšinu alebo všetky zuby v jednej alebo obidvoch čeľustiach, buď kvôli nehodám, alebo zubným kazom.


Aký je rozdieľ medzi All-on-4® a štandartnými implantátmi?

All-on-4 implantáty sa líšia od bežných implantátov tým, že na podporu celého oblúka sa používajú len 4 implantát, pričom pôvodne bolo potrebných 6 až 10 implantátov na udržanie pevnej štruktúrnej integrity celej klenby.

Miesto ich umiestnenia v pacientovej čeľusti sa líši od bežných implantátov, pretože sú umiestnené v rôznych uhloch, vzdialenostiach a hĺbkach, aby sa zabezpečila maximálna stabilita. Keďže sa pri zákroku All-on-4® používajú len 4 implantáty, je to oveľa menej invazívne pre pacientov, čo umožňuje oveľa rýchlejšie zotavenie a hojenie.


Untitled design (8).png

Aký je rozdieľ medzi All-on-4® a All-on-6 dentálnymi implantátmi?

Ako názov napovedá, rozdiel spočíva jednoducho v požadovanom počte implantátov pre každý typ liečby. Pri liečbe All-on-4® chirurg umiestni 4 implantáty, zatiaľ čo pri liečbe All-on-6 chirurg umiestni 6 implantátov do čeluste pacienta.

Čím viac implantátov sa použije, tým stabilnejšia a silnejšia je štrukturálna integrita nových zubov, nakoľko sa tlak distribuuje na viac implantátov a tým sa rovnomerne prenáša na samotnú čeľusť.

Nemožno však povedať, že čím viac implantátov je použitých, tým lepšie pre pacienta. Jednou z hlavných požiadaviek na zubné implantáty vo všeobecnosti je to, že čeľusť musí mať dostatok kostnej štruktúry a sily na podporu implantátov, ktoré v nej majú byť umiestnené.

Čím viac implantátov musí byť umiestnených, tým viac kosti musí byť k dispozícii na ich podporu.Preto typ liečby, ako je All-on-6, môže vyžadovať rekonštrukciu kosti alebo augemtáciu kosti. Faktory, ktoré ovplyvňujú dostupné možnosti pre každého daného pacienta sú: anatomická štruktúra čeľuste, hustota kosti a všeobecné zdravotné aspekty, ako je cukrovka, osteoporóza, užívanie alkoholu a ďalšie.

Ktorý z nich je pre vás tou správnou voľbou? Na túto otázku neexistuje jednoznačná všeobecná odpoveď ohľadne typu liečby, pretože závisí od mnohých individuálnych faktorov a situácie pacienta. Počas úvodnej konzultácie s našim zubným lekárom bude otázka voľby podrobne rozobraná, pričom Vám lekár predstaví niekoľko možností, aby ste dosiahli tie najlepšie výsledky a mohli sa znova krásne usmievať.


Untitled design (10).png

Aké sú benefity All-on-4® riešenia?

  • Tento postup zriedkavo vyžaduje augmentáciu kosti

  • Kratší čas liečby v porovnaní s tradičnými implantátmi

  • Menej invazívna chirurgia

  • Precedúra vyžaduje menej náštev, nakoľko všetky implatáty sú umiestené pri jednom sedení

  • All-on-4® implantáty Vám dovolia opäť jesť čokoľvek máte radi

  • All-on-4® implantáty ponúkajú pevné riešenie zubnej protézy, rozlúčte sa so snímateľnou náhradou

  • Dočasný mostík môže byť namontovaný v priebehu niekoľkých dní po začatí liečby

  • Konečná protéza môže byť zvyčajne namontovaná do 3-6 mesiacov, na rozdiel od 6-9 mesiacov pri klasickej liečbe


Objednajte sa na konzultáciu k našmu implantológovi prostredníctvom formulára.

Máte 3D röntgen, ktorý nie je starší ako 3 mesiace *
Preferovaný čas konzultácie *
Prosím vyznačte deň a čas, ktorý vám najviac vyhovuje:
Súhlas pre účely kontaktu *

Aké kroky zahŕňa All-on-4® a All-on-6 liečba?

Konzultácia a príprava plánu liečby

Pri prvej návšteve zubného lekára bude pripravený 3D röntgen, aby sme sa dozvedeli viac o vašej aktuálnej situácii v oblasti zubného zdravia. Na základe röntgenu a odbornej konzultácie si bude zubný lekár schopný vytvoriť predstavu o tom, ktorý typ „all-on“ procedúry je pre vás najlepší. Na základe týchto zistení vám predstavíme niekoľko možností, ako najlepšie nahradiť chýbajúce zuby. V prípade, že máte akékoľvek otázky, nemusíte sa báť a smelo sa ich opýtajte vášho zubného lekára. Všetky vám budú náležite zodpovedané.

Chirurgická fáza - Implantácia

V deň plánovaného termínu implantácie sa zostávajúce zuby vyberú a implantáty sa nasadia počas jedného sedenia. V All-on-4® liečebnom pláne budú umiestnené dva implantáty do prednej časti úst a dva implantáty budú umiestnené v zadnej časti úst.


Animácia All-on-4® zákroku


Po chirurgie - dočasné náhrady

Po úspešnom chirurgickom zákroku bude zubný lekár sledovať priebeh hojenia rán. Vo väčšine prípadov môže byť dočasná protéza namontovaná do 7 dní od umiestnenia implantátov. Pred montážou dočasného riešenia vykoná zubný lekár zodpovedný za protézu niekoľko testov, aby sa zabezpečilo, že sú implantáty umiestnené správne a že celá štruktúra má dostatočnú stabilitu.

Po chirurgie - nasadenie permanentných protetíky

Približne 2-6 mesiace po umiestnení implantátov, by mala byť vaša čeľusť pripravená na prijatie mostíka alebo pevnej zubnej protézy. Tento čas sa líši od pacienta k pacientovi, pretože je vysoko závislý od viacerých faktorov. Pri pravidelných kontrolných vyšetreniach bude zubár schopný presne povedať, kedy nastal čas, aby ste dostali konečnú zubnú protézu.

Údržba a následná starostlivosť

Potom, čo ste úspešne podstúpili všetky kroky v liečbe, je vašou povinnosťou zabezpečiť dlhodobú životnosť pre vaše nové zubné implantáty a pevnú protézu. S pravidelnými návštevami zubného lekára a dentálnej hygienistky zabezpečíte, že vase zuby budú v dobrom stave, pričom budete dostávať informácie o tom, ako sa najlepšie starať o nový úmev.


Objednajte sa na konzultáciu k našmu implantológovi prostredníctvom formulára.